Zacząć należy od tego, czym właściwie jest strapon, ponieważ jak wiele innych zabawek ściśle erotycznych, strapon nie doczekał się odpowiedniej polskiej nazwy. Nie ma tutaj tak naprawdę nic skomplikowanego, ponieważ strapon to po prostu sztuczny członek zamontowany na specjalnym pasie, który można założyć i uzyskać w ten sposób anatomicznie ustawionego penisa. Zazwyczaj straponem bawią się panie, ponieważ umożliwia im to postawienie się w roli mężczyzny.

Po co komu strapon?

Strapon ma dwa podstawowe zadania. Po pierwsze, jest to akcesorium erotyczne dla pań, które preferują swoje własne towarzystwo. W takich parach wszystko jest możliwe, ale mimo wszystko brakuje odpowiednio przeprowadzonej penetracji. Strapon daje paniom właśnie taką możliwość.

Druga opcja jest jeszcze mniej ortodoksyjna, ponieważ przewiduje ona wykorzystanie zabawki w relacjach damsko-męskich do swoistego zamienienia ról. Pani zakłada Strapon i w ten sposób staje się panem, a pan ma możliwość przezywania stosunku analnego w zupełnie inny sposób, niż do tej pory miewał przyjemność.

Rozmaitości

Trzeba zaznaczyć, że strapony mogą być oferowane w bardzo różnych rozmiarach i bynajmniej nie tylko z anatomicznymi kształtami. Coraz częściej strapony umożliwiają zabawy zupełnie nieziemskie, a od jakiegoś czasu stosuje się także specjalne strapony dostosowane do stosunków analnych. Dostosowanie polega na tym, że strapon ma trochę inny kształt i wykorzystywany jest przez mężczyznę do uzyskania możliwości stosowania podwójnej penetracji.