seksowne pończochy

Obecnie producenci oferują nam wiele opcji, jeśli chodzi o pończochy – nie tylko jeśli chodzi o kolory i faktury, ale też o ich typy. Pończochy do pasa a pończochy samonośne – różnice. Na które lepiej się zdecydować?

Pas do pończoch

Najważniejszą różnicą jest potrzeba posiadania i założenia samego pasa do pończoch. Pończochy do paska nie utrzymają się na nodze, jeśli nie pomożemy im pasem. Pończochy samonośne mają podwójny silikon, dzięki czemu trzymają się nogi. Obecnie większość sklepów z bielizną oferuje piękne, seksowne pasy. Ich minusem jest jednak to, że mogą się odznaczać pod bardzo obcisłymi kreacjami.

seksowne pończochy

Krótkie a długie kreacje

W przypadku długiej sukni dobór pończoch nie będzie stanowił żadnego problemu – pasować będą, tak naprawdę, każde. Sytuacja nieco się komplikuje, gdy chcemy dobrać pończochy do krótkiej sukienki. W tym wypadku lepiej będzie postawić na pończochy samonośne, które zwykle trzymać się będą nieco wyżej. Warto jednak sprawdzić dokładnie, jak to wygląda, zanim pójdziemy na imprezę. Czasem może okazać się, że to jednak seksowne pończochy do pasa sprawdzą się lepiej, gdyż trzymają się specjalnych klipsów.

Wybór wzorków i faktur

Obecnie na rynku jest nieco większy wybór pończoch samonośnych niż tych do pasa. Ten pierwszy typ cieszy się większą popularnością, gdyż nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Pas do pończoch wystarczy jednak mieć jeden i używać go do wszystkich pończoch. Warto przetestować obie opcje i zobaczyć, w czym czujemy się lepiej oraz co lepiej się układa!